آموزش های انواع سقف های کاذب

آشنایی با سقف های آسمان مجازی

7ARC -ceiling- sky-no title

آسمان مجازی یا سقف کاذب نورانی، یک جعبه نوری است که تصاویری متنوع در آن قرار میگیرند و محیط کار لذت بخشی را برای منزل یا  شرکت به همراه خواهد داشت.

در آسمان مجازی واقعی، با نور پردازی، تصویری از آسمان را مشاهده می کنید و به کسی که زیر آن قرار دارد احساس وسعت مکان و کار کردن در خارج از محیط کار و یا منزل را برای او تداعی می کند، به طوری که فرد تصور می کند در خارج از محیط کار و یا منزل و زیر آسمان قرار دارد. کار کردن زیر آسمان مجازی تاثیر فراوانی در روحیه افراد ایجاد می کند.

کاربردهای آسمان مجازی:

مناسب برای استفاده در محیط های مسکونی،تجاری،اداری و پزشکی

سقف آشپزخانه،سرویس بهداشتی،حمام،اتاق خواب، راهروها،سقف پارکینگ ،سقف استخر، لابی و…

سقف مطب ها ،کلینیک ها،بیمارستان ها،سقف فروشگاه ها،مراکز تجاری و رستوران ها، سقف واحد های تجاری و…

اجزای اصلی آسمان مجازی:

این سقف دارای سه قسمت کلی است :

  1. سازه نورپردازی
  2. سازه سقف کاذب
  3. تایل های آسمان مجازی
سیستم نورپردازی آسمان مجازی :

نورپردازی درست و اصولی نقش بسیار مهمی در سیستم آسمان مجازی ایفا میکند،و باعث میشود که سقف آسمان مجازی زیباتر و طبیعی تر جلوه کند.

برای نورپردازی میتوانید ازسیستم های LED،لامپهای فلورسنت،T5 و یا لامپهای SMD در فواصل مشخص استفاده نمایید.

تایل های آسمان مجازی :

تایل های آسمان مجازی در واقع تصویر با کیفیت بالا با زمینه آسمان آبی به همراه ابر و ترکیبی از گل،شکوفه ،درخت و … می باشد که طراحی وتولید می شود.این تایل ها در ابعاد استاندارد 60  سانتیمتر عرضه می گردند و با کنار هم قرار گرفتن تایل ها تصویر کامل آسمان تشکیل میشود.

مراحل نصب آسمان مجازی :

بعد از انتخاب سقف مورد نظر برای پیاده سازی آسمان مجازی نیاز به زیر سازی مناسب جهت نصب تایل ها می باشد. جهت زیر سازی تایل های به صورت معمول میتوانید از سازه های شبکه ای کناف (کلیک،آرمسترانگ) استفاده نمائید.همچنین به منظور زیبایی بیشتر می توانید از سازه های چوبی سند بلاست شده یا فرآوری شده جهت شبکه بندی استفاده نمائید.
در مرحله بعد  کد آسمان دلخواه خود را انتخاب کرده و به همراه ابعاد آسمان مجازی مورد نظر،جهت آماده سازی به شرکت چاپ تایلها  ارسال نمائید.

برای نورپردازی آسمان مجازی میتوانید یکی از دو روش لامپهای فلورسنت T5یا LED استفاده نمائید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *